Звільнити д-ра Юлію Кузьменко!
#Free_Dr_Yulia_Kuzmenko

 

 

Від автора. Це неофіційна фан-сторінка, присвячена видатній особистості 21-го століття і надзвичайним, трагічним та тривожним подіям із часів російсько-української війни, у круговерть яких потрапила ця жінка – витончена, тендітна і мужня Юлія Леонидівна Кузьменко.

 1. Юлія Кузьменко анфасЗав. вітд. ендоваскулярної хірургії,
  Киівський центр дитячої кардіохірургії . д-р Ю.Л.Кузьменко

Нижче я публікую доступні із Інтернету матеріали стосовно непростої пригоди, що випала на долю талановитої колеги, української кардіохірургині (педіатрична інтервенційна кардіологія) . Із 12 грудня 2019 року доктор Юлія Кузьменко – волонтерка, патріотка – перебуває за гратами у київській тюрмі "ІТТ", без доказаної провини. Драма триває...

 

Червоні виділення -- то активні лінки (переходи).
Аби збільшити фото / картинку – клацніть.

 

Нижче на цій сторінці -

• Чому "справа д-ра Юлії Кузьменко" зачіпає?

• Хто офіційно репрезентує інтереси Ю. Л. Кузьменко?

Заява- "Я, адвокат Владислав Добош, є офіційно уповноваженим Юлією Кузьменко представляти її інтереси не лише в судах, а і в будь-яких офіційних органах чи організаціях".

• Коротко про хід судової "справи Павла Шеремета", яку перетворили у політичні ігрища і розправу над патріотами України – однією із цих "київських в'язнів сумління (prisoners of conscience)" стала лікар Юлія Кузьменко.

• Зовнішні посилання (відео-репортажі)

 

Що це за подія, чому вона зачіпає мене особисто як лікаря і як громадянина? Це справа про незаконне утримання за гратами талановитої української лікарки-науковця Юлії Кузьменко. Її фах – педіатрична інтервенційна радіологія, себто ювелірна корекція вад дитячого серця без розтину грудної клітини (хочете дізнатися, як це роблять – подивіться відео "Гордість України – місія спасати життя ", посилання внизу сторінки). Сімнадцять (17) років роботи лікарем-хірургом, тисячі власноруч виконаних операцій, 27 наукових статей, дисертація..

Несправедливість

26 січня 2020 року. Доктор-педіатр Юлія Кузьменко, 40 років, вже півтора місяці знаходиться – без вироку суду про винуватість у злочині – за гратами в київській тюрмі «ІТТ» (чомусь, замість СІЗО), їй заборонене спілкування із власною дитиною. Операції маленьких кардіо-пацієнтів відкладено. Її чесне ім'я і репутацію безпардонно і цинічно паплюжать ангажовані журналісти, а також проплачені "троллі" в Інтернеті. Все це спричиняє Ю.Л.Кузьменко жорстокі душевні страждання.

 

Йде активна психологічна війна проти України (psychological warfare). Стійка і мужня Юлія Кузьменко вистоїть.
Слідкуйте за подіями що розгортаються

 

 

Слідкуйте у Facebook

Free_Dr_Yulia_Kuzmenko

 

Життя талановитої і працелюбної жінки-патріотки поділила навпіл чорна дата – 12 грудня 2019 року. Брифінг (або прес-конференцію) МВС із помпою транслювали канали ТВ – керівники відомства рапортували про "розкриття резонансного злочину – загибелі журналіста Павла Шеремета у 2016 році". І тут же, на прес-конференції, у наглий спосіб порушуючи Конституцію України і базови права людини і громадянина, ігноруючи принцип презумпції невинуватості, було оголошено "назначених" винуватців. Серед трьох підозрюваних (а де-факто, вже без суду засуджених) опинилась і Юлія Кузьменко. Її публічно, без пред'явлення реальних доказів, заклеймили як "лікаря-бомбістку". Присутній на цьому дійстві президент України Володимир Зеленський не тільки не захистив конституційні права громадянки Кузьменко, але якби-то і санкціонував подальше беззаконня..

 


Юлія Кузьменко і її адвокат в залі суду 13 грудня 2019 Адвокат Vladislav Dobosh наполягає "відпустіть підзахисну Кузьменко Юлію на поруки"Київ, Печерський суд, 13 грудня 2019

 

 

 

 

шок & розгубленість

До вчорашнього дня я могла пишатись собою... Вчора не лише зруйнували моє життя. Вчора закінчили мою кар‘єру."
Юлія Кузьменко.

 

Пізньої ночі – у п’ятницю 13-го – після 10-годинного слухання, хворобливо-гладкий суддя, ховаючи очі, проголосив «Рудоволоса красуня-лікарка буде за гратами до 08 лютого 2020». І втупився у стіл, крутить перед собою пальцями, немовби не чуючи, як публіка кричить «Ганьба!»

(Як доречно відкоментував один колега, згадавши "Собаче серце" М. А.Булгакова – «А діточок хай оперує… хтось інший»)

 

Промова Юлії Кузьменко в суді: “До вчорашнього дня я могла пишатись собою. Тисячі успішно прооперованих дітей. Участь в Революції Гідності…”
13 грудня 2019 р. 20:43.

 

Печерський суд (суддя Вовк), нехтуючи доводами захисту, нехтуючи поручительством поважних представників громадскості і прохання взяти, на період досудового слідства, лікаря Ю.Л.Кузьменко на поруки і дозволити їй продовжувати оперувати діток – постановив кинути лікарку за грати до 02 лютого 2020.

 


 1. Юлія Кузьменко страждає мовчки Лікарка Юлія Кузьменко у клітці очікує на судове слухання
  Фото 20 грудня 2019 г.

• д-р Юлія Кузьменко:

«До вчорашнього дня я могла пишатись собою. Тисячі успішно прооперованих дітей. Участь в Революції Гідності. Військовий волонтер. Кандидат наук.
В той момент, поки я вчора оперувала трьох дітей, уже готувався мій арешт.

Вчора не лише зруйнували моє життя. Вчора закінчили мою кар‘єру.

Що повинні думати батьки, які довіряли мені життя своїх дітей? Що я хірург-убивця? Я вперше дізналась про Шеремета в день його вбивства, з новин. З моменту, коли вчора зупинили мою машину і оголосили підозру, я ніби перебуваю у сні. Я не можу повірити, що це відбувається зі мною.»

 


Подальші дні були дуже важкими для пані Юлії. Ми маємо матеріали, які описують драматичні події 20 грудня 2019, коли мала бути заслухана апеляція захисту і змінено (пом'якшено) умови досудового обмеження волі – це судове засідання було брутально зірвано поліцією.

 

Після цього відбулось-таки, 24 грудня 2019, засідання Апеляційного суду... але ніякого пом'якшення, ні то домашнього арешту, ні то "відпустити під заставу"... Судді постановили тримати лікарку, жінку, мати – далі за гратами.


(Надані нам матеріали будуть опубліковані невдовзі).

 

А зараз – дуже суттєвий матеріал / message від адвоката Владислава Добоша (lawyer Vladislav Dobosh).


 

[починається Звернення адвоката Влад Добош]


 

 1. Адвокат Владислав Добош Владислав Добош - адвокат, уповноважений представляти інтереси Юлії Кузьменко
  Офіційний представник

Владислав Добош, адвокат Юлії Кузьменко

Офіційне звернення
28 грудня 2019
[транскрипт]

 

 

"Шановні друзі, я хотів би зробити заяву щодо спроб політичного PR (піару) на «справі Шеремета».

Всім відомо, що присутність найвищих посадових осіб держави – президента України, генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, керівництва МВС і силових структур – на так-званій прес-конференції чи брифінгу, перетворило цю справу з юридичної, в якій важливим є встановлення істини, в суто політично справу. І вся Україна зараз спостерігає за тим, як «справу Шеремета» із розслідування гучного злочину перетворили на політичну розправу.

Однак політичні діячі не лишень з боку влади, але і з боку опозиції намагаються отримати власні політичні дивіденди. Ми вважаємо таку ситуацію неприпустимою. Пі-Ар (PR) на зламаних долях патріотів, добровольців, волонтерів – є поза межами будь-якої моралі. Тому ми закликаємо всіх політиків не спекулювати на цій справі.

В зв’язку з цим я заявляю, що я, адвокат Владислав Добош, є офіційно уповноваженим Юлією Кузьменко представляти її інтереси не лише в судах, а і в будь-яких офіційних органах чи організаціях.

Я [єдиний, хто] є офіційно уповноваженим представляти інтереси Юлії Кузьменко в судах і в будь-яких офіційних органах чи організаціях."
адвокат Влад Добош

 

Жодні інші особи, колишні чи теперішні політики, не мають права говорити від імені Юлії в якихось власних політичних інтересах. Наша спільна мета, у досягнення якої ми віримо – це встановлення істини в цій кримінальній справі. Неприпустимо спекулювати на горі людей, щоб отримати політичну вигоду. В той же час я вдячний кожному, хто долучився допомогти в визволенні Юлії і в щирому бажанні встановлення справедливості.

Принагідно ми звертаємося до міжнародних організацій, дипломатичних представництв – з проханням взяти під контроль дану справу, щоб гарантувати справедливе слідство і суд і уникнути перетворення Юлії на розмінну монету в політичних ігрищах.

Я вам дуже дякую всім за увагу і до скорої зустрічі.

Найближчим часом буде повідомлено вам про хід розслідування.

До побачення."


[закінчується звернення адвоката Влад Добош]

[посилання на відео-версію цього Звернення нижче]

 

 

 

 

 

 

 

Слідкуйте у Facebook

Free_Dr_Yulia_Kuzmenko

 

 

 

 

 1. Плакат закликає звільнити із ув'язнення лікарку-педіатра Кузьменко Плакат #FreeKuzmenko -- Звільнити Юлію Кузьменко!
  © Юрій Журавель, 2019 г.

По «справі д-ра Юлії Кузьменко» – по справі, яка має чіткі ознаки порушення Конституції України, а також базових прав людини, ознаки політичного замовлення -- вже висловили своє засудження дій влади відомі публічні особи та організації.


– Зокрема, однією із перших, свій протест проти жорстокого шельмування відомої лікарки і патріотки висловила пані Уляна Супрун.

 

– Невдовзі до цієї критики дій влади приєдналося Всеукраїнське Лікарське Товариство (ВУЛТ).

 

– Так само протест висловив і Український ПЕН (83 підписи).

 

– Фейсбук-спільнота Free_Dr_Yulia_Kuzmenko нараховує вже більш ніж вісім тисяч фолловерів-підписників і продовжує рости.

 

– Детально, у чітко виважених юридичних фразах, висловили свій протест у відкритому листі до президента Зеленського ветерани, яких об’єднує Перший Добровольчій Медичний Шпиталь ім. Пірогова.
Зокрема в їхньому зверненні йдеться

 

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова
2019_12_29 (публікація в Facebook)
Yesterday at 12:21 AM ·

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПДМШ ім. МИКОЛИ ПИРОГОВА
до ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО

Шановний пане Президенте!

Перший добровольчий мобільний шпиталь (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова, що об’єднує одну з найбільших спільнот медиків-ветеранів війни за незалежність України, був шокований подіями останніх тижнів, що почались з прес-конференції МВС України від 12 грудня 2019 року, в якій взяли участь Президент України, Генеральний прокурор України, Міністр внутрішніх справ України та низка високопоставлених співробітників Національної поліції України. В перебігу цієї прес-конференції керівництво національної поліції фактично «призначило», а політичне керівництво країни затвердило винних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Серед підозрюваних у вбивстві – наш побратим Андрій Антоненко, ветеран ПДМШ, відомий рок-музикант та чинний сержант Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

Міністр внутрішніх справ свідомо намагається дискредитувати волонтерсько-ветеранську спільноту, яка користується найвищою довірою українського суспільства."
ПДМШ ім. Пірогова

 

Окрім Андрія, вбивцями журналіста високопосадовці назвали відому волонтерку та талановиту кардіохірургиню Юлію Кузьменко та Яну Дугарь, молодшого сержанта ЗСУ, медсестру 25 окремої повітрянодесантної бригади десантно-штурмових військ.

Ми – не слідчі і не судді. Ми не знайомі з матеріалами справи, окрім тих, що були оприлюднені у відкритих джерелах. Ми не знаємо, хто вбив Павла Шеремета. Однак відсутність будь-яких переконливих доказів та раціонального мотиву вбивства у версії національної поліції одразу викликала у нас чимало запитань та природне обурення. І чим більше інформації ми дізнавались про справу, тим більше запитань залишалось без відповіді. Склалося враження, що на місці Андрія, Юлії та Яни міг опинитись кожен з нас. Справа мимоволі викликала в пам’яті сумнозвісну приказку сталінських часів: «була б людина – справа знайдеться».

 

Рішення судів щодо обрання запобіжного заходу підозрюваним тільки посилило наше обурення брутальним порушенням презумпції невинуватості та процесуальних прав наших посестер та побратимів <...>

 

Повний текст Відкритого листа буде невдовзі опубліковано.

.


 


 

.

 

 

Троє звинувачених у справі про вбивство Павла Шеремета Яна Дугорь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко,Патріоти України.

 


ПЕЙЗАЖ ПІСЛЯ ПЕРШОЇ БИТВИ

витримка & наснага

Життєпис
Кузьменко Юлія Леонидівна, кардіохірургиня, науковець, волонтер. Кандидат медичних наук, авторка 27 наукових статей, 8 статей-оглядів. Крайня наукова публікація – у поважному (peer-reviewed) міжнародному журналі Annals of Paediatric Cardiology, у числі що вийшло вереснем-груднем 2019.

1979 народилась (м. Горлівка)

1996 року закінчила середню школу в Краснодарі (Кубань).
1996—2002 — навчалась в Медичному універститеті ім. Богомольця
2002—2006 — працювала в Інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова.
з 2003 року — працює в Науково-практичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗУ, дитячий хірург, завідувач відділення Рентгеноангіографії і ендоваскулярної хірургії.

Після початку російсько-української війни на Донбасі займалась волонтерством у Євромайдан SOS.

2018 телеканал Україна зняв про Юлію короткий фільм: «Гордість країни: місія врятувати життя»[посилання тут трошки нижче].

 

 

 1. Лист Юліє Кузьменко із тюрми до України д-р Юлія Кузьменко. Лист із тюрми ІТТ, Київ.
  Автограф 2019-12-28.

• д-р Юлія Кузьменко, лист із неволі

28 грудня 2019

"Україно, пам'ятай про нас !
Про тих, хто одного разу вирішив, що ти – "понад усе", цінніша за наші життя, дорожча за нашу свободу, сім’ї, комфорт, важливіша за просте людське побутове щастя.
Але не плач і не шкодуй.
Навіть, перебуваючи тут [у тюрмі], ми вільніші, ніж основна частина населення, яка замкнена у стінах власних страхів, [у своїй] залежності від обставин, [у своїй] депресії від безвиході. Адже немає нічого жахливішого за відчуття, що все навколо валиться, руйнується, а ти сидиш такий [безпорадний], ручки-ніжки схрестив, і зробити нічого не можеш. Ми тут тому, що це [себто страх і відчай]– не про нас, не про тих, що пішли воювати, що пірнули у волонтерство <...>

 


 

Грудень 2019, Київ – Харьков

 

подивитися відео
на facebook та youtube

 1. Юлія Кузьменко робить ювелірну операцію на серці під рентген-контролем. д-р Юлія Кузьменко -- там, де їй місце.
  В рентген-операціїній

1. "Гордість України -- місія врятувати життя". Про те, як д-р Юлія Кузьменко "штопає дитяче серце... через ногу пацієнта " і про те, як ця тендітна жінка вперше попала під обстріл в зоні АТО.

2. Адвокат Владислав Добош -- офіційне звернення, відео.
28 грудня 2019 року "Про спроби політичного пі-ару на справі про загибель журналіста Павла Шеремета -- і справі про затримання Юлії Кузьменко".

3. "Аваков штурмує суд по справі Шеремета" -- відео про події 20 грудня 2019 у Київському апеляційному суді, коли життя Юліі Кузьменко було під загрозою вже у столиці України.

 

4. Андрій Антоненко -- позивний "Riff", "Riffmaster". -- Пісня "Тихо прийшов, тіхо пішов" -- неофіційний гімн ССО України.
"... ніч наступає. Домів повертається спецназ".


перейти у Фейсбук (Facebook) на сторінку правозахисної ініциативи "Звільнити лікарку Юлію Кузьменко" --
https://www.facebook.com/freeDrYuliaKuzmenko/

-->


 

Олександр Акимов: Будь ласка, повідомте, якщо мною -- ненавмисно -- при публікації фото або текстів було порушено ваші авторські права

Контакт

(050) 730 40 47

 

вернутися нагору
на початок сторінки